Asistent Medical Pediatrie - Spital Medicover

Vino sa ne cunoastem!

Cerinte

  • Experienta de 6 luni ca asistent medical generalist
  • Studii medii finalizate (absolvent Scoala Postliceala de asistenti)
  • Cunostinte medii de utilizare a calculatorului;
  • Cunosterea Codului de etica si Deontologie a asistentului medical
  • Bune abilitati de comunicare scrisa si verbala; bune abilitati de prezentare a informatiei
  • Orientare catre client
  • Bune abilitati de organizare si planificare
  • Abilitatea de a gestiona informatii si situatii confidentiale

Descrierea jobului

  • Participa la educatia medicala a pacientului
  • Monitorizeaza, inregistreaza si raporteaza simptome / modificari in starea de sanatate a copiilor
  • Preleveaza produse biologice
  • La indicatia medicului si in prezenta acestuia, administreaza vaccinuri copiilor sanatosi
  • Efectueaza proceduri medicale si tratamente la recomandarea medicului
  • Gestioneaza eficient circuitul pacientilor in sala de asteptare astfel incat sa evite intarzierile
  • Pregateste cabinetele medicale cu tipizatele si consumabilele medicale necesare desfasurarii consultatiei
  • Pregateste instrumentarul, aparatura necesara si asista medicul pe durata interventiilor si procedurilor medicale
  • Monitorizeaza, inregistreaza si raporteaza simptome si modificari in starea de sanatate a pacientilor
  • Preleveaza probe si produse biologice pentru examenul de laborator conform protocolului medical si le conserva corespunzator
  • Administreaza medicatia si efectueaza tratamente injectabile (intra-muscular, intra-venos, sub-cutanat, intra-dermal) si vaccinari la recomandarea medicului

Oferta

  • Posibilitatea de a construi si dezvolta o cariera pe termen lung intr-o companie de traditie pe piata serviciilor medicale din Romania
  • Oportunitatea de a desfasura activitatea la standarde internationale impreuna cu o echipa de profesionisti
  • Programe de training specializate
  • Dotari tehnice si echipamente de cea mai buna calitate
  • Program de lucru flexibil
  • Pachet complex de beneficii medicale pentru tine si familia ta
Data publicării 07.06.2019