Front Desk Officer – Clinica Oregon / Grozovici

Căutăm colegi noi pentru care echipa, comunicarea, stabilitatea și un loc de muncă plăcut sunt criterii după care își selectează viitorul angajator.

Cerințe:

  • Disponibilitate de a acorda ajutor / orientare către pacient;
  • Bune abilități de comunicare și lucru în echipă;
  • Bune cunoștințe MS Office (Word, Excel);
  • Cunoștințe medii de limba engleză;
  • Disponibilitate de lucru în ture.

Responsabilități:

  • Întâmpini pacienții care sosesc în clinică și ii îndrumi către sala de așteptare, respectiv cabinetul medical unde are loc consultația;
  • Preiei apeluri telefonice;
  • Programezi paciențîi la diferite consultații/investigații;
  • Încasezi contravaloarea serviciilor medicale și completezi facturi fiscale;
  • Clasezi și arhivezi rezultatele, fișele sau dosarele medicale și cererile pacienților;
  • Eliberezi rezultatele analizelor și verifici achitarea contravalorii acestora;
  • Preiei și distribui corespondență.

Oferta:

  • Posibilitatea de a-ți construi și dezvoltă o carieră pe termen lung într-o companie de tradiție pe piață serviciilor medicale din România;
  • Oportunitatea de a-ți desfășura activitatea la standarde internaționale împreună cu o echipa de profesioniști;
  • Programe de training specializate;
  • Dotări tehnice și echipamente de cea mai bună calitate;
  • Program de lucru flexibil;
  • Pachet complex de beneficii medicale.

Grupul Medicover este unul dintre cei mai mari furnizori de servicii medicale private din Europa Centrală și de Est și oferă servicii medicale integrate pacienților din 14 țări (România, Polonia, Suedia, Turcia, Ungaria, Germania, Marea Britanie, Ucraina, Belarus, Bulgaria, Serbia, Georgia, Republica Moldova, Rusia), cu peste 100 de clinici Medicover, 80 de laboratoare, 400 puncte de recoltare, peste 6,5 milioane de pacienți anual și peste 13.000 de angajați.

În România, Medicover dispune de o rețea de 37 clinici proprii în București și în țară (Timișoara, Cluj-Napoca, Constanța, Iași, Ploiești, Brașov, Galați, Pitești, zona Olteniei) și două spitale generaliste – București și Oradea.  Poți află mai multe detalii despre noi accesând site-ul www.medicover.ro!

Așteptăm CV-ul tău la adresa recrutare@medicover.ro, menționând în subiectul mesajului postul pentru care optezi.

Data publicării 21.11.2018