Operator Call Center – Pitesti

In Medicover, principala preocupare este grija fata de sanatatea pacientilor. De aceea, investim in permanenta in oameni si echipamente, avand ca obiectiv major imbunatatirea calitatii vietii pacientilor.

Ce iti oferim?

  • Un mediu de lucru profesionist, in care am integrat experienta noastra internationala de mai bine de 23 de ani
  • O cultura organizationala care incurajeaza excelenta, leadershipul si inovatia

Responsabilitati:

  • Preluarea apelurilor telefonice;
  • Oferirea informatiilor despre abonamente si modalitatea de a accesa consultatiile de specialitate;
  • Programarea sau reprogramarea pacientilor la consultatii si investigatii medicale;
  • Oferirea de informatii pacientilor in ceea ce priveste pregatirea anterioara necesara efectuarii diferitelor investigatii medicale;
  • Solutionarea solicitarilor/ plangerilor clientilor.

Ce cautam la noul nostru coleg?

  • Disponbilitate pentru program de lucru full time, in ture (L-V 08.00-16.00; 10.00-18.00; 12.00-20.00, Sambata 08:00-15:00);
  • Studii medii finalizate;
  • Cunostinte medii de utilizare a calculatorului – internet, aplicatiile Word, Excel;
  • Limba engleza – nivel mediu/avansat;
  • Empatie, profesionalism si receptivitate;
  • Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
  • Orientare catre client, atentie la detalii.

Esti omul de care avem nevoie? Trimite CV-ul la adresa recrutare@medicover.ro si te sunam sa discutam despre cum vom putea colabora.

Te asteptam cu bratele deschise in marea familie Medicover!

Data publicării 09.09.2021