Psiholog – Clinica Pediatrie - Bucuresti

La Medicover, principala noastra preocupare este grija fata de sanatatea pacientilor. De aceea investim in permanenta in oameni si in echipamente, avand ca obiectiv major imbunatatirea calitatii vietii pacientilor. Te asteptam cu bratele deschise in marea familie Medicover!

Cerinte

  • Studii superioare finalizate in domeniu; master in psihologie clinica/psihoterapie sau atestari in domeniu constituie avantaj
  • Orientare catre pacient - copil si apartinatorii acestuia; abilitatea de a gestiona situatiile dificile
  • Bune abilitati de comunicare scrisa si verbala; bune abilitati de prezentare a informatiei
  • Bune abilitati de organizare si planificare
  • Abilitatea de a gestiona informatii si situatii confidentiale
  • Cunostinte bune de utilizare a calculatorului (MS Excel,Word)
  • Cunostinte medii de limba engleza

Responsabilitati

  • Vei acorda asistenta psihologica conform cu programul stabilit in clinica si in contract cu Casa
  • Vei evalua si monitoriza starea de sanatate mintala a pacientilor in vederea optimizarii stilului de viata al acestora
  • Vei aplica baterii de teste psihologice conform fisei de solicitare, a competenelor dobandite si specificului cazului; vei realiza profile psihologice conform procedurii stabilite; veiefectua evaluari ale starii de sanatate mentala, in limita competentelor detinute
  • Vei efectua educatia de specialitate continua a pacientului, oferindu-i acestuia informatii si consultanta
  • Raspunzi fata de desfasurarea activitatii de consiliere psihologica conform competentelor detinute si codului de deontologie profesionala

Oferta

  • O cultura organizationala care incurajeaza excelenta
  • Posibilitatea de a construi si dezvolta o cariera pe termen lung intr-o companie de traditie pe piata serviciilor medicale din Romania
  • Oportunitatea de a desfasura activitatea la standarde internationale impreuna cu o echipa de profesionisti
  • Dotari tehnice si echipamente de cea mai buna calitate
  • Program si regim  de lucru flexibile
  • Pachet complex de beneficii medicale
  • Programe de training si dezvoltare specializate
Data publicării 26.06.2019